Odczuwasz dziwny, nieznany Ci dotąd ból w miednicy? Upewnij się co jest jego przyczyną!

Miednica jest zespołem kości, który łączy kręgosłup z kończynami dolnymi. Jest angażowana przy niemal każdym ruchu człowieka. W miednicy znajdują się również narządy wewnętrzne takie jak: pęcherz, macica i jajniki u kobiet oraz jelito grube z odbytnicą. Ból w miednicy może być spowodowany dysfunkcją któregoś z tych narządów albo pochodzi z podrażnienia kości, mięśni, stawów, nerwów albo naczyń krwionośnych miednicy. Dlatego właśnie istnieje bardzo dużo możliwych przyczyn bólu w miednicy. Bóle w miednicy występują częściej u kobiet niż u mężczyzn. Ból może być ostry, chwilowy albo chroniczny.

Jeśli z Twoimi narządami wewnętrznymi wszystko jest w porządku a lekarze nie potrafią znaleźć przyczyny bólu udaj się do fizjoterapeuty!

Najprawdopodobniej przyczyną mogą być zaburzenia biomechaniczne powstałe na skutek przeciążeń i nieprawidłowej postawy ciała. Jeśli zachowujemy bierną, zwieszoną postawę, garbimy się i pilnujemy prostych pleców nasze więzadła ulegają ogromnym przeciążeniom. Mogą one w ten sposób być podrażnione i generować objawy bólowe w obrębie miednicy. To samo dzieje się z mięśniami – przeciążają się na skutek nieprawidłowego użytkowania. Zdarza się również, że uszkodzenia w kręgosłupie lędźwiowym albo uszkodzenia okołoporodowe powodują uszkodzenia nerwów. Fizjoterapeuci z HB Clinic specjalizują się w tej okolicy. Doskonale znają dolegliwości i przyczyny bólu w miednicy, dlatego warto skonsultować z nimi swoje objawy.

Zapraszamy na pierwszą konsultację, która trwa godzinę i kosztuje 150 zł. Na tej wizycie terapeuta:

  • zbierze szczegółowy wywiad
  • dokładnie zbada Twoją postawę
  • omówi przyczynę bólu w miednicy
  • jeśli zajdzie taka potrzeba nauczy Cię ćwiczeń mięśni dna miednicy
  • zaplanuje dalszą terapię
  • zaproponuje ćwiczenia do wykonywania w domu
Proponujemy wizyty 30, 40 i 60 minutowe. Im szybciej się zgłosisz tym łatwiej będzie wyleczyć ból w miednicy. Zachęcamy do pozostawienia numeru telefonu. Nasz pracownik zgłosi się do Ciebie w celu omówienia problemu.

Istnieją również inne przyczyny bólu w miednicy...

Inne przyczyny bólu w miednicy można podzielić na te związane z ciążą i te niezwiązane z ciążą. Wśród przyczyn związanych z ciążą można wyróżnić poronienie dziecka, czyli śmierć dziecka po 24 tygodniu ciąży. Zazwyczaj stanowi temu towarzyszy krwawienie z pochwy oraz skurcze miednicy, brzucha. Kolejną przyczyną może być ciąża ektopowa inaczej pozamaciczna, zerwanie ciałka żółtego, które na zasadzie produkcji hormonów wspomaga utrzymanie ciąży oraz przedwczesny poród. Wśród przyczyn poza ciążowych jako pierwszą należy wymienić owulację, czyli ból który towarzyszy uwolnieniu jajeczka z jajnika. Ból może być odczuwany po innych stronach w każdym miesiącu z związku z naprzemienną produkcją jajników. Istnieje również stan zwany dysmenorheą, czyli inaczej bolesne miesiączki, które uniemożliwiają życie codzienne. Nie jest to stan naturalny i również można z nim walczyć za pomocą technik fizjoterapeutycznych. Kolejną przyczyną może być stan zapalny macicy, który zazwyczaj powstaje jako konsekwencja infekcji pochwy. Stan ten może przebiegać ze wzrostem temperatury. Następną co raz częściej spotykaną przyczyną bólu w miednicy może być endometrioza, czyli choroba tkanki łącznej, która w niekontrolowany sposób rozrasta się tworząc zaburzenia w miednicy. Istnieje również wiele innych przyczyn, jednakże każdą niepokojącą sytuację powinno się skonsultować z lekarzem.
Jeśli cierpisz na bóle miednicy, nie wiesz skąd się pojawiły i nikt nie potrafi Ci pomóc nie zwlekaj, zapisz się na wizytę do HB Clinic. Postaramy się pomóc Ci w walce z bólem.