Zestaw słów mezoterapia igłowa na rozstępy jest uwzględniony w artykule zawartym na tej podstronie.
 

Mezoterapia igłowa na rozstępy MESOESTETIC

Czym są rozstępy?

Rozstępy to uszkodzenia skórne powstające od "nadmiernego rozciągania". Przybierają charakter poziomych linii na powierzchni skóry. Najpierw, gdy rozstęp jest świeży, mają kolor czerwono-bordowy, następnie stają się bledsze, aż do prawie całkowitego zbliznowacenia, kiedy stają się delikatnie jaśniejsze niż otaczająca je skóra. Najczęstszą przyczyną ich powstawania jest szybkie przybieranie na wadze lub nabranie w krótkim czasie objętości mięśniowej. Kiedy nasza skóra nie nadąża z "rozciąganiem" dochodzi do uszkodzenia sieci kolagenowej. Po jej rozerwaniu, tak jak w przypadku skaleczenia, aktywują się procesy regeneracyjne. W wyniku większego ukrwienia tkanek rozstępy przybierają kolor czerwony. Na wytwarzanie się rozstępów powinny uważać osoby z rozstrojonym układem hormonalnym, czyli głównie kobiety w ciąży, młodzież w okresie dojrzewania czy osoby przyjmujące sterydy. Dobra wiadomość jest taka, że rozstępy można wyraźnie optycznie zmniejszyć lub całkowicie je zniwelować. Podstawowym zadaniem w tym celu jest aktywacja procesu rewitalizacji danego obszaru w taki sposób, żeby odbudować sieć kolagenu i elastyny. Mezoterapia igłowa na rozstępy pozwala nam stymulować komórki skóry do proliferacji, a następnie transformacji obszaru, nad którym pracujemy. Wprowadzane śródskórnie w tym celu substancje silnie stymulują te procesy.

Mezoterapia igłowa na rozstępy - procedura zabiegowa

Do zabiegu używa się sterylnych, drobnych igieł oraz specjalnie dobranych preparatów. Przed iniekcją obszar rozstępów zostaje oczyszczony, a  specjalista  wprowadza weń, metodą śródskórnych wkłuć, odpowiednie substancje odżywcze i regenerujące. Pacjent  może odczuwać delikatne ukłucia.

Ile zabiegów trzeba przeprowadzić?

Mezoterapia to proces nasycania tkanek substancjami aktywnymi. W wyniku nasycenia i działania tychże substancji następuje  przebudowa tkankowa. Zależy nam więc na utrzymaniu odpowiedniego stężenia związków czynnych  w skórze. Z tego powodu seria zabiegów jest dużo korzystniejsza i w efekcie bardziej opłacalna niż jeden zabieg co jakiś czas. Przyjmuje się, iż w serii powinno zawierać się 5 do 6 zabiegów, przeplatanych najlepiej peelingami medycznymi. Zabiegi mezoterapii igłowej należy wykonywać co 2-3 tygodnie, dla ciągłego podtrzymywania procesów przebudowy i rewitalizacji.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej

  • ciąża
  • laktacja
  • cukrzyca
  • choroby nowotworowe
  • epilepsja
  • aktywna opryszczka
  • ropne stany zapalne skóry
  • choroby autoimmunologiczne
  • wirusowe zapalenie wątroby
  • przyjmowanie następujących leków: aspiryna, leki przeciwzakrzepowe, niesteroidowe leki przeciwzapalne


Usuwanie rozstępów Warszawa Wola ul. Górczewska 82, tel 531 338 343